Totalbud Inwestycje Sp. z o.o. | ul. Kozia Górka 404-317 Warszawa | Tel.:  22 660 30 62  22 660 30 62 | E-mail: biuro@totalbud-inwestycje.pl
Totalbud - Inwestycje

Jak profesjonalnie wykonać stabilizację cementową?

Stabilizacja gruntu cementem to jedna z najpopularniejszych metod wzmacniania podłoża w Polsce. Polega na wymieszaniu gruntu z zaczynem cementowym. Można ją przeprowadzić w miejscach, które wymagają wyrównania powierzchni oraz poprawy nośności.

Jeśli potrzebujesz lub planujesz wykonać stabilizację gruntu, najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. Do przeprowadzenia całego procesu niezbędny jest specjalistyczny sprzęt i doświadczona kadra pracowników. To gwarancja, że do danego typu podłoża zostanie dopasowana odpowiednia metoda stabilizacji i będzie kontrolowana na każdym jej etapie.

Jakie grunty można stabilizować cementem?

Najczęściej stabilizację cementową przeprowadza się na gruntach podczas prac związanych z budownictwem drogowym. Cement dzięki swoim właściwościom i różnym dodatkom przyspiesza jego szybkie wiązanie.

W związku z tym bardzo często profesjonalna stabilizacja cementowa jest wykonywana podczas budowy:

Stabilizację spoiwem cementu zaleca się do przeprowadzenia na gruntach, które powszechnie określa się niespoistymi, mało i średnio spoistymi. Najlepiej przeprowadzić ją na gruntach o wskaźniku piaskowym 20 ≤ WP ≤ 50 oraz zawartości frakcji <0,075 mm do 15%, a także zawartości ziaren > 2 mm co najmniej 30%.

Sam proces polega na wymieszaniu gruntu z zaczynem cementowym. Ilość cementu użyta podczas stabilizacji uzależniona jest od uziarnienia gruntu, składu, a także konkretnych wymagań projektowych.

Najczęściej do stabilizacji cementowej wykorzystuje się następujące rodzaje cementu:

Warto również dodać, że stosuje się dwie metody wykonywania stabilizacji cementowej. Pierwsza z nich wiąże się z niższymi kosztami, ponieważ przeprowadzają się ją bezpośrednio na podłożu. Dzięki temu oszczędzamy na dodatkowym transporcie.

Sprawdź wszystkie korzyści ze stabilizacji gruntów w budowlance

Druga natomiast polega na przygotowywaniu danej mieszanki w betoniarkach. Następnie przewozi się ją do miejsca docelowego. To proces dużo bardziej złożony.

Jaka jest różnica między stabilizacją betonem a cementem?

Nie można powiedzieć, że stabilizacja betonem i cementem to ten sam proces. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że cement to półprodukt, który umożliwia wytworzenie betonu. Natomiast beton to spoiwo, które powstaje z kilku składników. Z kolei swoje właściwości uzyskuje dzięki hydratacji cementu.

Jeśli komuś zależy, aby szybko przeprowadzić stabilizację gruntu, to wybór betonu jest lepszym rozwiązaniem. Zajmuje mniej czasu niż cementem.

Można uznać stabilizację betonem, jako jedną z alternatyw zastępujących tę cementową. Można ją zastosować podczas prac związanych z budową chodników, ścieżek rowerowych czy placów postojowych.

Warto zaznaczyć, że obie wykazują bardzo dobre parametry stabilizacji. Zwiększają nośność gruntu i optymalizują parametry wytrzymałościowe podłoża.

Zalety stabilizacji cementowej

Przeprowadzenie profesjonalnej stabilizacji gruntu cementem wiąże się z wieloma zaletami. Jest kluczowa w sytuacji, kiedy podłoże jest niestabilne, grząskie i nie spełnia formalnych warunków pod budowę.

Nie trzeba od razu rezygnować z danej inwestycji. Wystarczy skorzystać z dostępnych metod stabilizacji gruntu. Zalety stabilizacji cementowej to, m.in.:

Totalbud Inwestycje z Warszawy – sprawdź ofertę stabilizacji cementowej

Nasza firma Totalbud Inwestycje z Warszawy oferuje usługi z zakresu profesjonalnej stabilizacji cementowej na terenie całego województwa mazowieckiego. Zajmujemy się również doradztwem w tym zakresie.

Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, wiedzą, a także nowoczesnym i zaawansowanym sprzętem technologicznym. Dzięki nam zrealizujesz każde projektowe zlecenie. Przekonasz się, że wszystkie prace przebiegną sprawnie i bezpiecznie.

Gwarantujemy najwyższą jakość naszych usług! Zapraszamy do kontaktu i współpracy!


Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się